KONST / Ramar / Ram 7919287
*
nr 791 9287
Ram
2 st. förgyllda
Kondition: skadad
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 november 2012
kl 17:15:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/11 13:42:21
1
100 kr
19/11 15:28:29
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgyllda guldfärgad guldfärgade gyllene ram ramar
-
9226 Amfora på stäl..
Nordafrika, keramik, bemålad. Höjd: 89 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:16
-
9104 Bordslampa
keramik. Höjd: 110 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:17
-
9386 Bordslampfot
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gustavsberg, Ama..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:21
-
9253 Cabaret
Kina, Inköpt i Peking 1964. Diameter: 16-39 cm
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:04
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:18
-
8090 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:47
*
Ram
Kondition: skadad
nr 791 9287
Ram
2 st. förgyllda
Kondition: skadad
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 november 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/11 13:42:21 | 1 | 100 kr |
19/11 15:28:29 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgyllda guldfärgad guldfärgade gyllene ram ramar
-
9226 Amfora på stäl..
Nordafrika, keramik, bemålad. Höjd: 89 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:16 -
9104 Bordslampa
keramik. Höjd: 110 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:17 -
9386 Bordslampfot
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gustavsberg, Ama..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:21
-
9253 Cabaret
Kina, Inköpt i Peking 1964. Diameter: 16-39 cm
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:04 -
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:18 -
8090 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:47